top of page
Search

📣MEÐUNARODNI DAN DARIVANJA KNJIGA✨️


📌Međunarodni dan darivanja knjigom obilježava se 14. februara i volonterski je projekt kojim se želi probuditi ljubav prema čitanju i darivanju kod djece te ih potaknuti da više čitaju. 📚

📌Povodom međunarodnog dana darivanja knjiga učenici OŠ "Kiseljak 1" Bilalovac učesnici eTwinning projekta "Uz čitanje riječi rastu 4" i njihova mentorica Lejla Mutap zajedno sa autorom knjige Neđadom Topalovićem darovali su Neđadovu knjigu "U vrtlogu prošlosti" svojim projektnim partnerima učenicima u OŠ "Eugenija Kumičića" u Slatini, Republika Hrvatska i njihovoj mentorici Elviri Vujčić.

📌Sam autor učenicima je poručio da uživaju u čitanju jer kroz riječi rastemo i gradimo mostove prema beskrajnim horizontima. Čitanjem putujemo kroz riječi i oživljavamo svijet mašte. Poželio im je sretan put kroz svijet knjiga. A učenici naše škole poručili su im i poželjeli da im ovaj dar donese radost čitanja i bude inspiracija za nove ideje u okviru naše saradnje. Također smo im poželjeli puno sreće u budućim projektima.

📌Naši učenici su od svojih projektnih partnera dobili knjigu "Leon, čarobnjakov učenik", J. Milen.

5 views0 comments

Comments


bottom of page