📣MEÐUNARODNI DAN MATERNJEG JEZIKA✨️

📌Danas, 21. februara u našoj školi obilježili smo Međunarodni dan maternjeg jezika kroz raznovrsne aktivnosti.

📌Ovaj poseban dan posvećen je očuvanju i promociji jezičke raznolikosti te naglašava važnost svakog maternjeg jezika u očuvanju kulturnog identiteta.

📌Učenici su se uključili u različite aktivnosti i radionice, poput jezičkih igara, čitanje poetsko - proznih tekstova, prezentacije o značaju jezika, izrede plakata. Kroz ove aktivnosti, želimo podići svijest o važnosti očuvanja i njegovanja jezičke baštine, potičući tako ljubav prema vlastitom jeziku i jezicima drugih kultura.

📌Međunarodni dan maternjeg jezika također nas podsjeća na to koliko je jezik ključan za razumijevanje i međusobnu komunikaciju.

📌Očuvanje i promocija maternjeg jezika nije samo čin ljubavi prema vlastitoj kulturi, već i korak prema globalnom razumijevanju i međusobnom poštovanju.

📌Neka svaki glas bude čujan, a svaki jezik proslavljen, jer u raznolikosti je bogatstvo koje obogaćuje naš svijet.✨️