MODUL 2 - Velika škola mira

Uz podršku i saradnju s Centrom za napredne studije (CNS), "Centar za mirovno obrazovanje" pokrenuo je drugi ciklus Velike škole mira (VŠM).

Uz šest osnovnih škola iz prethodnog ciklusa – "Guča Gora", "Bila", "13. rujan" i "Berta Kučera" iz Jajca, te "Muhsin Rizvić" i "Ivan Goran Kovačić" iz Fojnice – u novi ciklus je uključeno još šest osnovnih škola, među kojima je i naša škola "Kiseljak 1 Bilalovac", kao i škole "Busovača", "Brestovsko Kiseljak", "Kaćuni", "Dubravica" iz Viteza i "Dubravica" iz Preočice kod Viteza.

U periodu od 21.01. - 23.01.2022. u Sarajevu je organizovan trodnevni modul za šest škola, pod naslovom "Sigurnost i zaštita mladih u medijskom i digitalnom okruženju", na kojem je našu školu predstavljala nastavnica i koordinatorica Fata Pašić, te učenici VIII1 i VIII2 razreda: Sara Vrbić, Amila Junuzović, Armin Behlil i Ajdin Imamović.