top of page
Search

PRIPREME ZA SVJETSKO TAKMIČENJE MANDELA WORLD CHAMP

Naša škola se aktivno priprema za Svjetsko takmičenje Mandela World Champ koje organizuje Tangible Africa.


Takmičenje će se održati u utorak, 5. decembra, a našu državu će predstavljati 5 timova, među kojima s ponosom ističemo i tim naše OŠ "Kiseljak 1", Bilalovac. Osim nas, učestvuju i timovi iz Gimnazije "Dr. Mustafa Kamarić", OŠ "Hasan Kikić", OŠ "Kiseljak", i OŠ "Osman Nakaš".

Tim naše škole čine učenici: Harun Behlil, Aldijana Šljivar, Amna Hodžić i Daris Imamović, a s njima je i mentorica, nastavnica matematike i informatike, Arnela Šabanović.


Tangibl je inovativna platforma koja omogućava djeci da istraže svijet programiranja na zabavan i interaktivan način.


Umjesto tradicionalnog pristupa korištenja računara, Tangibl koristi fizičke objekte kao sredstvo za učenje. Djeca mogu postavljati, povezivati i kombinovati fizičke žetone kako bi stvaralački izražavala svoje ideje i razvijala osnovne koncepte programiranja.
21 views0 comments

Comments


bottom of page