RADIONICA S ČLANOVIMA UDRUŽENJA PARAPLEGIČARA I OBOLJELIH OD MULTIPLE SKLEROZE

👩‍🎓👨‍🎓Danas su učenici područne škole u Bilalovcu od II do V razreda, prisustvovali radionici koju je vodila i organizirala učiteljica Aida Medić uz asistenciju učiteljica Selme Mahmić i Sabine Bašić. 👩‍🏫👩‍🏫👩‍🏫

📌Radionica je realizirana povodom 3.decembra, Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom. Radionici su prisustvovali članovi Koalicije organizacija osoba sa invaliditetom iz Zeničko-dobojskog kantona, udruženja paraplegičara i oboljelih od multiple skleroze. Oni su učenicima praktično pokazali kako izgleda život osobe sa nekom vrstom invalidnosti kroz različite segmente života. 📌Učenici su aktivno učestvovali u razgovoru, postavljali mnoga pitanja i stekli saznanja o tome kakve su fizičke i ostale mogućnosti osoba sa invaliditetom te uživali u druženju i aktivnostima...

Uz poruku: " Poslije glagola "voljeti" najljepši je glagol "pomagati" poslali su riječi podrške i spremnost činjenja zivot lakšim osobama sa invaliditetom.❤️