Uspješno provedena obuka iz prve pomoći

Updated: Jan 28, 2022

U saradnji sa Crvenim križom Kiseljak organizovana je obuka iz prve pomoći za uposlenike naše škole. Cilj obuke je osposobljavanje uposlenika u pružanju prve pomoći kako bi u vanrednim i neželjenim situacijama mogli da pomognu sebi i drugima.

Obuka se sastojala iz teoretskog i praktičnog dijela, a predavačice su bile volonterke Crvenog križa Kiseljak, Eleonora Pikaus, Leonarda Marković i Merima Žolja skupa sa sekretarom Zerinom Smajlović.

Znanja i vještine pružanja prve pomoći nužnost su savremenog života čovjeka jer su nesreće na ulici, poslu, školi i u kući sve češća prijetnja zdravlju.

Pravovremeno i na pravilan način pružena prva pomoć prevenira teža oštećenja organizma, čuva zdravlje a često puta i spašava život. Stoga je potrebno kontinuirano provoditi obuku zaposlenika.