top of page
Search

"Škole za 21. vijek"

Updated: Jan 28, 2022


Naša škola je učesnica programa “Škole za 21. vijek”, koji sprovodi British Council sa ciljem da doprinese razvoju kritičkog mišljenja, rješavanja problema i programiranja kod učenika uzrasta od 10-15 godina. U cilju unapređenja nastavne prakse programom je obuhvaćena obuka za određen broj nastavnika iz naše škole, kao i dvodnevno usavršavanje za direktora škole.

Tehnike i vještine iz oblasti kritičkog mišljenja i rješavanja problema, kao i donirani micro:bit uređaji mogu se primjenjivati u okviru bilo kog nastavnog predmeta, ne samo na časovima informatike. Programom se podstiče i osnivanje koding-klubova kao vannastavne aktivnosti te takmičenja iz programiranja uz primjenu micro:bit uređaja na državnom i regionalnom nivou.

U našoj školi su do sada uspostavljena dva koding-kluba koja će voditi nastavnice - koordinatorice Arnela Šabanović, Mediha Zrno i Nejra Isaković, a odnedavno je škola dodana i na globalnu mapu koding-klubova.

Svaki učenik bi trebao imati mogućnost da izučava informatiku. Ona pomaže u razvijanju vještina rješavanja problema, logike i kreativnosti. Ako započnu dovoljno rano, učenici će imati osnovu za uspjeh u bilo kojem zanimanju 21. vijeka.


Svaki učenik bi trebao imati mogućnost da izučava informatiku. Ona pomaže u razvijanju vještina rješavanja problema, logike i kreativnosti. Ako započnu dovoljno rano, učenici će imati osnovu za uspjeh u bilo kojem zanimanju 21. vijeka.


7 views0 comments

Comments


bottom of page