Državno takmičenje u programiranju uz upotrebu micro:bit računara

Od prijavljenih 70 projekata, naš školski micro:bit projekat odabran je za učešće na Finalnom takmičenju u programiranju, koje će se održati 10. maja u Sarajevu. Takmičenje se održava u sklopu projekta "Škole za 21. vijek" koji provodi British Council uz podršku Vlade Ujedinjenog Kraljevstva. Projekat s kojim smo se prijavili na takmičenje nosi naziv "Automatizovana zastava". Cilj je bio da olakšamo proces podizanja zastave njenom automatizacijom u čiji svrhu smo uz pomoć micro:bit uređaja na daljinsku kontrolu izradili prototip automatizacije zastave sa istovremenom sinhronizacijom himne BiH.

Tim naše škole koji će učestvovati na takmičenju čine učenici Harun Orman i Irma Džino uz mentorstvo nastavnice Arnele Šabanović. Imena ostalih projekata koji će se takmičiti u finalu: